Ogłoszenia parafialne 4.04.2021 r.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Tradycyjnie taca przeznaczona jest na KUL i uczelnie katolickie.

Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli  Miłosierdzia Bożego.

W tygodniu Msze Święte o godz. 7.30 i o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy Św. Nowenna przed Świętem
Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj Nowenna po Mszy Św. o godz. 11.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla kapłanów – ks. Arkadiuszowi i ks. Gerardowi. Dziękujemy Zakrystianom, Szafarzom, Lektorom, Ministrantom, oraz Wszystkim, którzy budowali Grób Pański i Ciemnicę w Kościele Chrystusa Króla, św. Józefa oraz w kościołach filialnych. Bóg zapłać naszemu Chórowi, Scholii, Organistom, oraz prowadzącym śpiew w Mierzęcinie, Chomętowie, Słonowie i Dobiegniewie. Bóg zapłać też za Dar Ołtarza w Wielki Czwartek.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Wielkie Bóg zapłać też za ofiarność Tym, którzy w czasie obostrzeń nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele - dziękujemy za ich modlitwę oraz ofiary przekazywane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne.

Przypominamy - ważne sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem po Mszy Św. rano lub wieczorem w zakrystii albo telefonicznie.

Przypominamy, że w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 20 m2 powierzchni kościoła (siedząc czy stojąc prosimy zachować dystans)
 - w kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie - w niedzielę i w tygodniu 45 osób
- w kościele pw. św. Józefa – 9 osób, w Mierzęcinie - 11 osób, w Chomętowie - 9 osób, w  Słonowie - 13 osób

Prosimy Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. również w tygodniu oraz korzystanie z transmisji Mszy Św. oraz nabożeństw i Apelu Jasnogórskiego za pośrednictwem mediów katolickich. Troszczmy się też jeszcze bardziej o indywidualną modlitwę z bliskimi w swoim domu czy mieszkaniu.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w numerze specjalnym „Niedzieli” między innymi o „Świętach Nadziei” i specjalny dodatek na 95 lecie. W „Gościu” znajdziemy między innymi „Opowieść Marii Magdaleny” oraz wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

Najlepsze życzenia wielkanocne składamy Wszystkim Parafianom, wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew oraz jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Modlitwa z naszym ks. Biskupem:
„Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów …

03 kwietnia 2021