Ogłoszenia parafialne 31.12.2023 r.

Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa - patronalne święto Rodzin Katolickich.

Po każdej Mszy Świętej  szczególna modlitwa za nasze rodziny. Będziemy prosili Boga przez wstawiennictwo św. Józefa również za wdowy i wdowców, oraz za rodziny niesakramentalne.

Dla naszych Parafian i Bliskich, którzy odeszli do Pana - o radość nieba..

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30,  Msza Św. wynagradzająca oraz wspólne rozmyślanie.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca. Spotkanie po Mszy Świętej o godz. 11.30.

Na parafialnej stronie internetowej są już dostępne intencje dla Żywego Różańca oraz rozpisane na każdy miesiąc tajemnice dla poszczególnych członków Róż Żywego Różańca na cały rok 2024.

W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Na Mszę Świętą o godzinie 10.00 zapraszamy młodzież oraz wszystkie dzieci. Gorąco zachęcamy, aby w tym dniu najmłodsi parafianie przygotowali tematyczne przebrania nawiązujące do postaci z betlejemskiej szopki, abyśmy wspólną, uroczystą procesją rozpoczęli celebrowanie Eucharystii.

Po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólne kolędowanie z Chórem Parafialnym. Serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj 31 grudnia wspominamy św. Sylwestra.

O godz. 17.00 (zmiana godziny!) gromadzimy się na Mszy Św. w czasie której Bogu podziękujemy za mijający rok i poprosimy o błogosławieństwo na następny. Po Mszy Św. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, również parafian, którzy wybierają się na zabawy sylwestrowe.

Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Jest to święto nakazane. Msze Św. jak w każdą niedzielę.

Dziękujemy bardzo za ofiary opłatkowe oraz na sprzątanie kościołów i wszelkie potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też  za podzielenie się stołem świątecznym.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy osobiście albo przez świąteczną kartkę czy przez SMS-a - złożyli nam życzenia. Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać!

Prosimy też naszego Pana Jezusa Nowonarodzonego, Matkę Najświętszą, św. Józefa, wszystkich Aniołów i Świętych o pokój dla świata, dla naszej Ojczyzny, dla parafii i w naszych Rodzinach.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” ważny artykuł  -„ Rok wojny” i „Rok Pokoju”

Plan wizyty duszpasterskiej  - 03.01.2024 r. -  04.01.2024 r.

- Środa 03.01.2024 r. -  ul. Teatralna, Dembowskiego, Parkowa, Kościuszki, Wyszyńskiego - od godz. 16:00.

- Czwartek 04.01.2024 r. -  Lubiewko, Osiek - od godz. 16:00.

30 grudnia 2023