Ogłoszenia parafialne 31.10.2021 r.

* Dzisiaj ostatnie wspólne Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy uczestniczyli w Różańcu w kościele w Dobiegniewie, każdego dnia w kościele w Mierzęcinie oraz Wszystkim odmawiającym Różaniec w swoich domach z bliskimi i z dziećmi.
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

Na adorację zapraszamy Wszystkich. Bardzo prosimy o modlitwę, tak bardzo potrzebną dla naszych parafian i wszystkich mieszkańców, zwłaszcza dla dzieci, którym bardzo trudno przekazać wiarę, nauczyć modlitwy czy zachęcić do uczestniczenia we Mszy Św. Módlmy się też gorąco  za młodych, których tak wielu oddaliło się od Boga i Kościoła, zwłaszcza za tych, którzy przestali się modlić, spowiadać, przyjmować Komunię Św. a nawet
wypisują się z nauki religii.

W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych.  W tym dniu uczestniczymy we Msze Św. w Dobiegniewie i na filiach tak  jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 zgromadzimy się  na cmentarzu w Dobiegniewie na modlitwę za wszystkich naszych zmarłych. W Mierzęcinie po Mszy Św. procesja na cmentarz.

We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Po Mszy Św. wieczornej modlitewna procesja z lampionami na cmentarz w Dobiegniewie. Na modlitwę  zapraszamy Wszystkich, szczególnie rodziny zmarłych, którzy spoczywają na naszych
cmentarzach, zwłaszcza tych, którzy odeszli do Pana od 1 listopada 2020 roku do dzisiaj. W czasie Mszy Św. będziemy modlitewnie wspominali ich imiona. Pamiętajmy też o wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość  naszej Ojczyzny.

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Wypominki  w Dobiegniewie  od środy 3.11 według podanego planu (wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie internetowej).

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie)
W niedzielę  7.11 -  przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek
W niedzielę  14.11 -  przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek
Przez cały listopad przed Mszą Św. wieczorną w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do
Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)
Wypominki w Domu Pomocy Społecznej w piątek 5.11- po Mszy Św. ok. godz. 11.00

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gość” „Myśl o niebie”, warto też przeczytać o Litanii do Wszystkich Świętych – kim byli i kim mogą być dla nas dzisiaj. W „Niedzieli” – „Pytaj co się stanie po śmierci” oraz „Komu odpusty?” Jak możemy okazać dobro naszym zmarłym. Dla młodzieży polecamy też „Miłujcie się”.
W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

30 października 2021