Ogłoszenia parafialne 31.07.2022 r.

* W Dobiegniewie każdego dnia jest sprawowana Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

Pilne sprawy prosimy załatwiać  po Mszy Św. wieczornej.

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

Już jutro 1 sierpnia ok. godz. 11.00 gościmy w naszej parafii (ok. 60) pielgrzymów  Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy pomogą przygotować posiłek i odpoczynek oraz upieką ciasto. Ciasto dla pielgrzymów można przynosić do kuchni w szkole od godz.8.00 rano w poniedziałek. Serdecznie Bóg zapłać Pani Dyrektor i Paniom Kucharkom z naszej Szkoły.

25 lipca wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Jeszcze dzisiaj w Dobiegniewie po Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcenie samochodów. Przypominamy, że zawsze można poprosić kapłana o poświęcenie samochodu czy innych pojazdów.

W czasie wakacji zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św. Zachęcamy bardzo do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00 oraz każdego dnia przychodząc wcześniej na Eucharystię. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem i o Różańcu z Matką Bożą, o Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie sanktuariów, kościołów, klasztorów i innych miejsc świętych.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy przekazują ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Bohaterowie 1944 roku – 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”, o micie „bezpiecznego picia” oraz „Rekolekcje dla wypalonych”  W ”Gościu” (cena 8 zł) „Sierpniowa wolność” – porażające wyniki badań o uzależnieniach młodych, coraz młodszych. Polecamy też: „Po co światu cuda?” oraz kolejna „Smaczna Polska”. W katolickiej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

30 lipca 2022