Ogłoszenia parafialne 31.01.2021

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek od godz.17.00

* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czasie Adoracji.

* W Roku św. Józefa pragniemy w każdy wtorek przed Mszą Św. wieczorną odmawiać Litanię do św. Józefa.

* We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu obchodzimy  Dzień Życia Konsekrowanego.

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych na indywidualną prośbę.

* W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla członków Żywego Różańca po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Dla Ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy i przekazaliśmy 808 zł. Do ofiary dodajmy też modlitwę.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy w tych trudnym czasie pandemii odprawili nabożeństwo kolędowe w swoich domach i mieszkaniach, uczestniczyli w liturgii w kościele oraz przekazali informację o odbytej kolędzie i ofiarę na potrzeby diecezjalne i parafialne.

Parafian, którzy z jakiś powodów jeszcze nie modlili w swoich domach zachęcamy, aby to uczynić w najbliższym czasie. Prosimy też o przekazanie informacje o odbytej modlitwie kolędowej.

Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można wziąć do domu swoisty „obrazek kolędowy” – książkę o św. Józefie i obrazek z naszego kościoła pw. św. Józefa

Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy bardzo naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Dziękujemy i bardzo prosimy o ofiary  na sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Beatyfikacja za miast Nobla” – o odkrywcy przyczyny zespołu Downa oraz „Czy amantadyna leczy COVID-19”? W „Niedzieli” (cena 6 zł) między innymi: cała prawda o życiu za furtą - „Po co komu zakony” i „Jak czcić św. Józefa” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli.

31 stycznia 2021