Ogłoszenia parafialne 30.10.2022 r.

* W poniedziałek ostatnie październikowe  Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 Zapraszamy.

Zaplanujmy też, nawet codzienny Różaniec w naszych domach i rodzinach.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W pierwszą sobotę miesiąca wspólny  Różaniec i po Mszy Św. rozmyślanie

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu uczestniczymy we Msze Św. w Dobiegniewie i na filiach tak jak w każdą niedzielę.

O godz. 13.00 gromadzimy się  na cmentarzu w Dobiegniewie na modlitwę za wszystkich naszych zmarłych. W Mierzęcinie Msza Św. o godz. 8.30  w kościele i po Mszy Św. procesja na cmentarz.

W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Na Eucharystię o 18.00  zapraszamy Wszystkich, rodziny zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzach, zwłaszcza tych, którzy odeszli do Pana od 1 listopada 2021 roku. W czasie Mszy Św. będziemy modlitewnie wspominali ich imiona. Pamiętajmy też o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po Mszy Św. wieczornej modlitewna procesja z lampionami na cmentarz oraz Różaniec.

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Tradycyjne „wypominki” w Dobiegniewie  od czwartku  3  listopada według podanego planu (wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie parafialnej www.parafiadobiegniew.pl).

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie)

W niedzielę  6.11 -  przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  13.11 -  przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości).

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali  ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Dziękujemy też bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach. W minionym tygodniu, w prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla, został zamontowany odrestaurowany witraż. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym Ofiarodawcom.

Zachęcamy do odprawia indywidualnych rekolekcje „Oddanie 33”. Przypominamy, że każdy i w każdym momencie, może rozpocząć te rekolekcje. Książki z rekolekcjami są jeszcze dostępne w zakrystii.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu o świętych i o naszych zmarłych. W  „Niedzieli” (cena 10 zł) Pytania o życie wieczne – co dzieje się z człowiekiem w chwili śmierci? Jak pomóc tym, którzy odeszli?. W ”Gościu” (cena 8 zł) „O Wszyscy Święci!”, oraz „Gdzie jest niebo, czyściec czy piekło?”. Polecamy też informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

1 Listopada wszyscy mamy imieniny! Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

29 października 2022