Ogłoszenia parafialne 30.07.2023 r.

* W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

Ks. Arkadiusz chorych odwiedzi 11 sierpnia.

* W Pierwszą Sobotę Różaniec, Msza Św. wynagradzająca o godz.18.00. Po Mszy Św. rozmyślanie.

* W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o .17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie Adoracji.

* W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów i spowiedników.

* We wtorek wspominamy też rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa modlitwa za kierowców i poświecenie pojazdów po Mszy Świętej o godz. 11.30. W kościołach filialnych modlitwa za kierowców i podróżnych po Mszy Świętej.

We wtorek rozpoczynamy sierpień, czas pielgrzymek do Sanktuariów Matki Bożej oraz miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu bardzo zachęcamy do pielgrzymowania i do abstynencji w intencji uzależnionych.

We wtorek 1 sierpnia ok. godz. 12.00 gościmy w naszej parafii pielgrzymów  Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie i Paniom, które przygotują posiłek oraz Paniom, które upieką ciasto. Ciasto można przynosić do kuchni w szkole od godz. 8.00. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i za złożone ofiary.

W czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Świętą. Modlimy się też za wszystkich, którzy spędzają wakacje na terenie naszej parafii i w „Pałacu Mierzęcin”.

Dziękujemy bardzo za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i Gościom oraz innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne: 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – O pielgrzymowaniu „Kroki w stronę Boga” oraz o nowych odkryciach archeologicznych w Ziemi Świętej”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Czy katolikowi wolno zgodzić się na rozwód?” oraz niebiańska bazylika na górze Gargano - najsłynniejsze w Europie sanktuarium św. Michała Archanioła”. W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

29 lipca 2023