Ogłoszenia parafialne 30.05.2021 r.

* Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
* Nabożeństwo Majowe dzisiaj i jutro o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy.
* Nabożeństwo Czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.
* Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o g.11.30
* Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej.
* W przyszłą niedzielę w całej naszej parafii zbiórka ofiar do puszek dla rodziny Łoś i Staszak z Sarbinowa, którzy ucierpieli z powodu pożaru. Pamiętajmy też w naszej osobistej modlitwie.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Msze Św. jak w każdą niedzielę -  o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Św. o godz. 11.30 procesja Eucharystycznej do 4 ołtarzy – przy ul. Staszica, ul. Wyszyńskiego, ul. Zwycięstwa i przy kościele pw. św. Józefa. Przy 3 ołtarzu homilia i będzie zebrana ofiara.

Bardzo prosimy jak w latach przed pandemią o przygotowanie Ołtarzy dla Chrystusa w Najśw. Sakramencie.

W tym roku będzie tylko jedna procesja Bożego Ciała - w Dobiegniewie. W tym dniu bardzo prosimy parafian z kościołów filialnych z Mierzęcina, Chomętowa i Słonowa, aby przybyli na procesję do Dobiegniewa z sztandarami.

Zapraszamy też Strażaków z całej naszej parafii oraz wszystkich, którzy pragną uczcić Jezusa Chrystusa w Eucharystii i poprosić o Jego błogosławieństwo i zdrowie dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy.
Procesja Eucharystyczna wokół kościołów filialnych będzie w przyszłą niedzielę.

Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej w Dobiegniewie Nabożeństwo Czerwcowe i procesja Eucharystyczna. W przyszłą niedzielę w kościołach filialnych po Mszy Św.  procesja Eucharystyczna dookoła kościoła.

Na procesję w Boże Ciało i w Oktawie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Rodziców i Katechetów prosimy o przygotowanie i pomoc. Próba sypiących kwiaty odbędzie się przy kościele, 2.06. o godz. 16.30. Rodziców i wszystkich Parafian prosimy o pomoc w zebraniu kwiatów na całą oktawę Bożego Ciała.

Serdeczne i wielkie Bóg zapłać Parafianom i Gościom za troskę o naszą Parafię wyrażoną przez modlitwę i ofiarność. Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne nr  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255
Zachęcamy też - jeśli ktoś pragnie - może w całości czy częściowo ofiarować nowy witraż do kościoła Matki Bożej Różańcowej w Słonowie.

Od 4 maja w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 15 m2 powierzchni kościoła. W kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie na każdej Mszy Św. w niedzielę i w tygodniu 60  wiernych - w kościele pw. św. Józefa
– 12 osób, w Mierzęcinie - 15 osób, w Chomętowie - 12 osób, w  Słonowie - 17 osób.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o znajomych, sąsiadach, chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” „Bóg zostawił nam chleb w którym jest On żywy, prawdziwy – z całym smakiem Jego miłości” oraz „Maraton przez 30 Sanktuariów”. W „Gościu”- „Duchowy testament Prymasa” oraz dodatek- „Litania, Medytacje i modlitwy do Serca Jezusa”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie,
Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Modlitwa z naszym Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i
opiekunów…

29 maja 2021