Ogłoszenia parafialne 30.04.2023 r.

W środę 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w łączności z Jasną Górą i Sanktuarium w Rokitnie modlimy się o pokój i zawierzamy Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski!  Msze Św. w Dobiegniewie o godz. 8.30, 10.00, 11.00 i o godz. 18.00. Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 11.00. Msza Święta ofiarowana od Pani Burmistrz, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Radnych Rady Miejskiej.

W czwartek św. Floriana, Patrona Strażaków–z wdzięcznością pamiętajmy w modlitwie o naszych Strażakach

* Od 1 maja zapraszamy na nabożeństwo majowe w kościele pw. Chrystusa Króla - codziennie o godz. 17.30

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.15

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Majowe, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

Zapraszamy na Eucharystię w tygodniu - rano o 7.00 i wieczorem o godz.18.00 w Dobiegniewie

oraz w kościołach filialnych o godz. 17.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.

Zachęcamy bardzo by w tym niespokojnym czasie postanowić uczestnictwo we Mszy Świętej w tygodniu, godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki, czy nabożeństwo majowe ofiarowane dla siebie, dla bliskich, naszych chorych i za ojczyznę

Mężczyzn, młodzieńców, chłopców, również tych, którzy kiedyś służyli przy Ołtarzu Pańskim, zapraszamy do Służby Bożej. Prosimy o kontakt z ks. Arkadiuszem albo ks. Proboszczem.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, za składane ofiary na potrzeby naszej Parafii.

Dziękujemy również Wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów.

Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W „Niedzieli”(cena 10 zł) – „Młodzi powołani”. Rozmowa z ks. Prof. Chrostowskim oraz „Tajemnica bilokacji”  W ”Gościu” (cena 10 zł).”Jak zginęli Apostołowie i gdzie są ich groby?” Oraz artykuł o Małej Teresce – „Wielka Święta nowych czasów – 150 rocznica urodzi”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

29 kwietnia 2023