Ogłoszenia parafialne 29.10.2023 r.

Dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła. Prośmy dobrego Boga o łaskę, aby wszyscy parafianie  uczestniczyli we Mszy Św. niedzielnej oraz  w tygodniu w naszych kościołach: pod wezwaniem św. Józefa, pw. Chrystusa Króla, pw. Dzieciatka Jezus, pw. Matki Bożej Różańcowej, pw. Wniebowzięcia NMP oraz ofiarnie pomagali w trosce o powierzone nam świątynie.

Do wtorku  zapraszamy na wspólny Różaniec  o  godz. 17.30

Kalendarze misyjne będą do nabycia w Uroczystość Chrystusa Króla.

Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych.   W tym dniu uczestniczymy we Mszy Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych tak jak w każdą
niedzielę.  O godz. 13.00 zgromadzimy się  na cmentarzu w Dobiegniewie na modlitwę za wszystkich zmarłych. W Mierzęcinie Msza Św. o godz. 8.30 (zmiana godziny) w kościele i po Mszy Św. procesja na cmentarz.

W czwartek  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Po Mszy Św. wieczornej tradycyjna modlitewna procesja z lampionami  na cmentarz. Na modlitwę szczególnie zapraszamy rodziny zmarłych, którzy odeszli do Pana od 1 listopada 2022 roku. W czasie
Mszy Św. będziemy modlitewnie wspominali ich imiona.  Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Wypominki  będą czytane w Dobiegniewie  od piątku  3.11. do czwartku  9.11. o godz. 17.30  (wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie internetowej).  Od 10 listopada do końca miesiąca modlitwa za wszystkich polecanych w wypominkach o godz. 17.45.

Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie
W niedzielę  5.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek
W niedzielę  12.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek
Przez cały listopad - 15 minut przed Mszą Św.- Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych
w wypominkach z danej miejscowości)

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.  W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec, Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00. Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie. Zapraszamy.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „Podróż do wieczności” - myślenie o niebie pozwala pokonać lęk przed śmiercią i patrzeć w przyszłość z nadzieją.” W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Porozmawiajmy o umieraniu” oraz „Po pierwsze rodzina.” Jest też nowy numer „Małego Gościa” W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

28 października 2023