Ogłoszenia parafialne 29.05.2022 r.

Wczoraj, w 41 rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia, po raz pierwszy w liturgii obchodziliśmy wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (+ 28 maja 1981 r.) Wstawiaj się za nami, za Kościół Święty, za naszą Ojczyznę i o pokój!
* Zapraszamy na nabożeństwo majowe w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30
* Od środy po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo Czerwcowe z błogosławieństwem Eucharystycznym.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00. Na zakończenie Litania i błogosławieństwo.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50
* Od piątku (27.05) Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego po nabożeństwie.
* We wtorek święto Nawiedzenia NMP
* Módlmy się o pokój w świecie i na Ukrainie oraz o urodzaje.
* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.
* Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.15
* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie
* Bierzmowanie w naszej parafii 14 czerwca o godz. 18.30. Pamiętajmy w modlitwie omnaszej młodzieży, módlmy się też za dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.
* W czwartek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie. Z wdzięcznością przyjdźmy na Adorację. Po Mszy Św. modlitwa za Ojczyznę i młodzież przy popiersiu św. Jana Pawła II
* W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności.
* W sobotę 4 czerwca próba dla bierzmowanych po Mszy Św. wieczornej

W Dobiegniewie Msza Święta każdego dnia o godz. 7.30 i wieczorem o godz.18.00. Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich Parafian, za naszych Chorych, za dzieci i młodzież oraz o pokój.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i wszystkim naszym Ofiarodawcom. Dziękujemy Tym, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa.
Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu i naszych świątyń oraz terenu wokół kościołów.  Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„ Jedyna taka Broń” oraz „Różańcowe cuda – coraz więcej ludzi przekonuje się o tym, że Różaniec odmienia życie” oraz „ W Polsce znaleźliśmy dom” W ”Gościu” (cena 8 zł). Wywiad z kapelanem szpitala wojennego w Charkowie, „Jacy byli wielcy święci jako małe dzieci?” oraz „Szklany dom” - najnowszy film o św. Janie Pawle II - miałam dość szkalowania papieża w mediach”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…
…od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

28 maja 2022