Ogłoszenia Parafialne 29.01.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50

* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00

* W środę 2 lutego Ofiarowanie Pańskie. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego

i tradycyjnie  błogosławimy Gromnice. Dla osób, które nie mogą przyjść w środę - błogosławieństwo w przyszłą niedzielę  po Mszy Św. o godz. 11.30 oraz w kościołach filialnych po Mszy Św.

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15 oraz w czwartki w czasie Adoracji

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

Informujemy, że 27 stycznia, po długiej chorobie, w wieku 76 lat zmarł ks. Kan. Zdzisław Koch, wieloletni proboszcz parafii w Radęcinie. Pogrzeb odbędzie się 1 lutego w kościele „Bożego Ciała” w Szczecinie.

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy ofiary na potrzeby parafii składają na tacę w niedziele oraz Tym, którzy ofiary przekazali indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na  konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich zawierzamy św. Józefowi.

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.  Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary składane na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.

Zakończył się czas naszej codziennej modlitwy „kolędowej” za wszystkich parafian i mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew. Wypraszaliśmy potrzebne łaski na cały rok dla Siebie, Krewnych i Przyjaciół, Dzieci i Młodzieży, Seniorów i zwłaszcza dla chorych, samotnych, ciepiących i dla całej naszej parafii prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę św. Józefa.

Ufamy, że codzienny pacierz rano i wieczorem oraz wspólna modlitwa w naszych rodzinach, zwłaszcza Eucharystia w każdą niedziele i święta, będzie nam towarzyszyła przez cały Rok Pański 2022.

Dziękujemy bardzo za przekazane informacje o odbytej modlitwie kolędowej w domu i za złożone ofiary.

Informację o odbytej modlitwie kolędowej odnotujemy w kartotece parafialnej.

Parafian proszących o wizytę kapłana w domu czy mieszkaniu  prosimy o przekazanie adresu i numeru telefonu (np. w kopercie na tacę w czasie Mszy Św. osobiście albo przez bliskich).

Numer telefonu konieczny jest, aby wcześniej umówić dzień i godzinę wizyty duszpasterskiej.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – Między innymi „Pani Justyna pisze: „Stało się najgorsze – postanowiliśmy z mężem się rozstać. Nie mam już więcej sił…” oraz Da Vinci z Niepokalanowa. Gdyby nie wybuch II wojny światowej, o. Kolbe mógłby trafić na listę czołowych wynalazców. Jego myśl techniczna wyprzedzała o wiele lat epokę, w której żył. W ”Gościu” (cena 8 zł) „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?” oraz „Edukacja pod presją”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…

29 stycznia 2022