Ogłoszenia parafialne 28.11.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* W Adwencie Msze Św. Roratnie o g. 18.00. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież, rodziców i dziadków.
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00
* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych są możliwe tylko na indywidualną prośbę.
* Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15 oraz w czwartki w czasie Adoracji.
* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.
* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* W przyszłą niedzielę też zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
* Na „Migrantów” w ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy 772 zł

Opłatki wigilijne poświęcimy w następną - II Niedzielę Adwentu - będzie je można wziąć po Mszach Św.

W przyszłą niedzielę Caritas zacznie rozprowadzać opłatki i świece wigilijne w cenie-duże 20 zł i małe 7zł.

Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255
Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Informujemy, że ks. Proboszcz jeszcze dzisiaj przebywa na kwarantannie. Modlimy się za wszystkich Parafian, zwłaszcza za chorych i cierpiących.

Prośmy też Miłosiernego Boga, aby zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Gość” w cenie 6 zł z dodanym kalendarzem na 2022 rok oraz „Czy Europie grozi brak prądu?” W „Niedzieli” - „Świat odrzucił Boga” oraz „Adwent jest jak życie – trzeba umieć czekać i mieć nadzieję”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i
ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.
W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Propozycja postanowienia na Adwent – chociaż jeden raz Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 - jako adwentowy dar dla Pana Jezusa, dla siebie i dla  najbliższych!

27 listopada 2021