Ogłoszenia parafialne 28.06.2021 r.

* Nabożeństwo Czerwcowe do środy po Mszy Świętej wieczornej a dzisiaj o godz. 17.30
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

Na czas wakacji zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem
przepisów ruchu drogowego.

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – stare klasztorne receptury leków oraz „Dzieci tak, ale…” - za 30 lat będzie nas mniej o 4,4 miliona? oraz komentarze do dzisiejszych czytań mszalnych i na każdy dzień tygodnia.

W „Niedzieli” (cena 6 zł) „Głosiciel wiary” - 70 lat kapłaństwa Benedykta XVI, oraz „Psychoterapia zamiast spowiedzi?” Polecamy też nowy numer „Miłujcie się”. W nim między innymi „Jak będzie wyglądał koniec świata”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które – z różnych przyczyn - nie mogą przyjść do kościoła.

Informujemy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski została odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Od wczoraj w kościołach zwiększono limit na 75 % obłożenia. Praktycznie możemy wszyscy spokojnie uczestniczyć w Liturgii w niedziele i w dni powszednie.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich…

26 czerwca 2021