Ogłoszenia parafialne 28.05.2023 r.

* Nabożeństwa Majowe w kościele pw. Chrystusa Króla dzisiaj o godz. 17.30

* Nabożeństwa Czerwcowe od czwartku po Mszy Św. wieczornej.

* W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15 oraz w czwartki w czasie Adoracji.

* W Pierwszą Sobotę Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca, „Czerwcowe” i rozmyślanie.

* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest „Misyjnym Dniem Chorych”, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciatka Jezus. Zachęcamy wszystkich Chorych do modlitwy. Parafian prosimy o przekazanie tej prośby i o wspólną modlitwę z chorymi w domu czy szpitalu.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej oraz w tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 w Dobiegniewie i kościołach filialnych. Przed każdą Mszą Św. okazja do spowiedzi. Zachęcamy bardzo do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w swoich intencjach, dla Rodziny, Ojczyzny i świata, zwłaszcza za naszych chorych i cierpiących.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tacę oraz prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów.

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

Serdecznie dziękujemy członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego z naszej Parafii za ofiarowaną dekorację naszej świątyni na Zesłanie Ducha Świętego, które jest też patronalnym świętem Ruch Ludowego w Polsce.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Niedzieli”(cena 10 zł) –„Świat nie wierzy łzom”, oraz o przemocy „Najprościej nie widzieć” Nie taka spowiedź straszna” plus dodatek „Bliżej życia”. W ”Gościu” (cena 10 zł) o Zesłaniu Ducha Św. – Sprawa Parakleta - ” Adwokat, Obrońca, Pocieszyciel” oraz „Matki Polki żywot własny”.

W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji. W polecanej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

27 maja 2023