Ogłoszenia parafialne 27.11.2022 r.

* W Adwencie Msze Św. Roratnie o godz. 18.00.

Zapraszamy Wszystkich - dzieci i młodzież, rodziców i dziadków.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy Wszystkich w czwartek od godz.17.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W pierwszą sobotę miesiąca wspólny  Różaniec o 17.30 i po Mszy Św. 15 minutowe rozmyślanie

* W sobotę po Mszy Św. spotkanie dla Szafarzy i Ministrantów Starszych na plebanii.

* Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15 oraz w czwartki w czasie Adoracji.

Propozycja postanowienia na Adwent – adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w intencji najbliższych, zwłaszcza za chorych i cierpiących.

Opłatki wigilijne poświęcimy w następną - II Niedzielę Adwentu - będzie je można wziąć po Mszach Św.

W przyszłą niedzielę Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijne w cenie – duża 20 zł. i mała 10 zł.

Nasza parafia bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”– dary dla domu dziecka w Skwierzynie. Potrzebne są słodycze oraz artykuły higieniczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 23 lat. Można przynosić przygotowane paczki do kościoła - przekażemy je do Domu Dziecka.

W przyszłą niedzielę też zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Wszystkich naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Świętemu Józefowi, naszemu Patronowi powierzamy planowane rekolekcje święte, cały Adwent i naszą Spowiedź Sakramentalną – którą chcemy odbyć ze skruchą serca. Wcześniej pragniemy dobrze się przygotować przez modlitwę, „rachunek sumienia”, „żal za grzechy”, „mocne postanowienie poprawy” a „szczerą spowiedź” dopełnić przez „zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu”. Św. Józefie, módl się za nami, zwłaszcza za dzieci i młodych.

Serdeczne Bóg zapłać  Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy bardzo za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie, kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz terenu wokół naszych kościołów.

Przypominamy, że Msza Św. w tygodniu w kościele Chrystusa Króla jest odprawiana o godz. 7.00 a w kościołach filialnych –  w Mierzęcinie (wtorek), Chomętowie (środa)  i Słonowie (czwartek) -  godz. 17.00. (Prosimy też o uwzględnienie zmiany godziny zamówionych wcześniej Mszy Św. - z godziny 19.00 na 17.00).

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) „Świętość na wyciagnięcie ręki” o fenomenie świętego w trampkach - błogosławiony informatyk Carlo Acutis oraz „Grzechy nasze codzienne”. W ”Gościu” (cena 8 zł) kalendarz na nowy rok 2023 oraz „Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?”. W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy też informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wartościowe artykuły o Kościele, świecie i Ojczyźnie.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

27 listopada 2022