Ogłoszenia parafialne 27.08.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

* W pierwszą Sobotę Różaniec. Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i rozmyślanie

* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie czwartkowej adoracji.

W piątek, 1 września, o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta z okazji 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – w intencji Woldenberczyków i ich rodzin. Jest to intencja od Pani Burmistrz.

Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zapraszamy nauczycieli, rodziców, katechetów, dzieci i młodzież na Msz Św. w niedzielę 3 września o godz. 10.00. Po Mszy Świętej specjalne błogosławieństwo.

Kończą się wakacje. W nowym roku szkolnym pamiętajmy o codziennej modlitwie rano i wieczorem, o uczestnictwie we Mszy Św. w każdą niedzielę i w nabożeństwach.

W naszej osobistej modlitwie prośmy Boga i Matkę Boża o dar pokoju.

Szczególnie  w tym czasie pracy i nauki zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w  każdą niedzielę i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. W naszej osobistej modlitwie prośmy Boga i Matkę Boża o dar pokoju i dobrą przyszłość.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Módlmy się z wdzięcznością za wszystkich Ofiarodawców naszej parafii.

Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – Bezpieczna dawka i kontrolowane picie alkoholu to niebezpieczne mity” oraz o wierze w to co się robi”.

W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Nowe cuda” – Jasnogórski archiwista o uzdrowieniach i nadzwyczajnych nawróceniach”. Jest też nowy numer „Małego Gościa” - o pięknym życiu błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

26 sierpnia 2023