Ogłoszenia parafialne 27.08.2022 r.

Dzisiaj 28 sierpnia nad jeziorem „Wielgie” odbędzie się Gminne Święto Plonów.

Dożynki Gminne rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Chrystusa Króla o godz. 11.30.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna czynna w czwartki od 17.00 i w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

Pilne sprawy prosimy załatwiać  po Mszy Św. wieczornej.

* W sierpniu zachęcamy do trzeźwości i podejmowania abstynencji w intencji uzależnionych.

* W tym tygodniu  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* Spowiedź w Pierwszy Piątek  przed poranną Mszą Św. oraz od godziny 17.15

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o 17.30, Msza Św. wynagradzająca.  Po Mszy Św. rozmyślanie.

W sobotę 3 września Jubileusz 75 - lecia powstania Koła Łowieckiego „Ryś” w Dobiegniewie. Msza Święta polowa o godz. 14.00 na Plaży Miejskiej w Dobiegniewie. Zapraszamy do modlitwy.

Dzisiaj w parafii gościmy ojca Wiesława z Gorzowa z posługą Bożego Słowa. Po Mszy Św. można nabyć kalendarz misyjne na rok 2023. Złożone ofiary przeznaczone są na działalność misyjną.

W czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie o godz. 13.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze wszystkich naszych szkół.

Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów  oraz specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczniów na nowy rok szkolny - w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00. Zapraszamy również rodziców i dzieci przedszkolne.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W „Niedzieli”(cena 8 zł) – O nieznanych miejscach Jasnej Góry opowiadają paulin – „Tajemnicza obecność”. W „Gościu” (cena 8 zł) „Niepotrzebny Bóg” – nie mam takiej potrzeby – odpowiada zapytany o przyczynę rezygnacji z praktyk religijnych Polak. Zwłaszcza młody.  W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które z różnych powodów nie przychodzą na Eucharystię.

27 sierpnia 2022