Ogłoszenia parafialne 27.03.2022 r.

W piątek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – wraz z całym Kościołem, Papieżem Franciszkiem i Papieżem Seniorem Benedyktem w Watykanie, z Kardynałem Krajewskim w Fatimie oraz z naszym Biskupem Tadeuszem w katedrze Gorzowskiej, w łączności z wszystkimi wierzącymi w świecie - dokonaliśmy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w modlitwę w naszym kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie oraz w kościołach filialnych serdecznie dziękujemy. Wszystkich, którzy nie mogli czy zapomnieli zachęcamy, aby indywidualnie dokonali tego aktu. Zachęcamy też, aby w tej intencji przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania, ofiarować Komunię Świętą, odmówić Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, litania do św. Józefa we wtorek - o godz. 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartki od godz. 17.00.
* W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.
* W Pierwszą Sobotę Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.
* Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy  Św. o godz. 11.30
* W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią oraz o godz. 17.30 i dla wszystkich
* W piątek w Mierzęcinie o godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci - prowadzona przez dzieci. Po nabożeństwie wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, rodziny z dziećmi oraz młodzież.
* W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z rozważaniem.
* Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości.
* Rekolekcje wielkopostne planujemy przed Niedzielą Palmową.

Módlmy się za wszystkich Parafian.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na prace remontowe i konserwatorskie oraz na naprawę dachów uszkodzonych w czasie nawałnic – w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy Panu Waldemarowi Kufitowi za pomoc. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu naszych świątyń i terenu wokół kościołów.

W każdą niedzielę i święta jesteśmy też zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Mając szczególną miłości do Boga możemy we Mszy Świętej uczestniczyć częściej a nawet codziennie.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny. W tym roku świece w cenie 20 zł. Ofiara ze sprzedaży świec przeznaczona jest na Caritas w naszej Diecezji i dla dzieci z naszej parafii. Świece można nabyć przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej.

Bardzo zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – o zawierzeniu ”Niepokalana zwycięży” oraz „Sąsiedzi z innej gliny” – o różnicach między Rosjanami a Ukraińcami W ”Gościu” (cena 8 zł).”Prorocka misja Fatimy” oraz „Serce otwarte na Boga jest silniejsze niż karabiny”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które obawiają się przyjścia do kościoła.

26 marca 2022