transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 27.02.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00
* Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zwłaszcza w czwartki w czasie Adoracji
* Koniecznie znajdźmy czas w domu na Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na uczestnictwo we Mszy Św. w tygodniu czy Adorację czwartkową w intencji uproszenia pokoju dla świata i w naszej Ojczyźnie.
* Dzisiaj oraz w Środę Popielcową, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Msze Św. w  Dobiegniewie o godz. 7.30, 11.00  i 18.00. W Chomętowie, w Mierzęcinie i Słonowie posypanie popiołem w I Niedzielę Wielkiego Postu. W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.
 
W piątek rozpoczynamy wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunia Św. na zakończenie, a o godz.17.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.  W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Tych, którzy podejmą abstynencję prosimy o wpisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

 

Parafian, którzy jeszcze nie odprawili modlitwy kolędowej w swoich domach czy mieszkaniach zachęcamy, aby to uczynić w tym czasie. Prosimy też o przekazanie informacji o odbytej w domu czy mieszkaniu modlitwie kolędowej.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. Dziękujemy Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie
oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary składane na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.
 
Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – Papież Franciszek: „Proszę nigdy wojny” „Dzieci rozwodników” oraz dodatek „Dbaj o zdrowie”. W ”Gościu” (cena 8 zł). Benedykta XVI „List intymny” oraz „Sposób na depresję”. W nowym numerze „Miłujcie się” (8 zł) miedzy innymi „Ludzie, których miało nie być - historia osób, które żyją dzięki temu, że aborcja „nie udała się” oraz o dzieciach z zespołem Downa. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji… od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

 

26 lutego 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11