Ogłoszenia parafialne 26.09.2021 r.

* W środę święto św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* W czwartek też św. Hieronima, który zachęca nas do czytania i rozważania Pisma Świętego.
* W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.
* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych 3.10.2021 na Mszy Św. o godz. 10.00
* Prosimy wszystkich parafian o modlitwę za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym i tym, którzy różnych przyczyn nie uczestniczą w Eucharystii i Nabożeństwach, aby modlili się na Różańcu również za naszą parafię. Zachęcamy do łączności duchowej w czasie nabożeństw za pośrednictwem kamery w kościele Chrystusa Króla.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tacę oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” – „Narodowe Rekolekcje u św. Józefa w Kaliszu” oraz o Narodowym Marszu Życia i Rodziny – „Tato, prowadź!”
W „Niedzieli” – „Zatruci złością – Chowanie głowy w piasek to rodzaj pogrzebania samego siebie”. W „Małym Gościu” między innymi – „Spełnij prośbę Maryi” ciekawa podstawka i dużo dobrego humoru . W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i
naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Zawsze, a szczególnie w tych dniach, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie Polsce. Módlmy się  też o pokój na Białorusi i w świecie.

Modlitwa z naszym ks. Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Niech Bóg napełni nas ufnością w swą Opatrzność, pragnieniem nawrócenia i wiarą w życie wieczne…

25 września 2021