Ogłoszenia parafialne 26.03.2023 r.

W przyszłą Niedzielę Palmową pragniemy włączyć się do modlitwy za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo św.Jana Pawła II. Po Mszy Św. o godz.11.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy popiersiu św.Jana Pawła II

Również podczas kiermaszu organizowanemu w tym dniu przez Panią Burmistrz i Urząd Miasta, o godz.16.00 przy figurze św. Jana Pawła II zapraszamy do wspólnego odśpiewania „Barki”. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w modlitwę i upamiętnienie naszego papieża św. Jana Pawła II. Pamiętajmy też o modlitwie za Ojczyznę oraz o pokój.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy w piątek 31 marca Mszą Świętą o godzinie 18.00. Módlmy się za naszego Rekolekcjonistę ojca Andrzeja, Pallotyna, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu na Ukrainie. Plan rekolekcji dostępny w gablotce i na stronie parafialnej. Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu w poniedziałek 3 kwietnia od godz. 17.00 do 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* zachęcamy do zakupienia świec „Caritas” na stół wielkanocny w cenie 20 zł.

* W niedzielę Palmową będą rozprowadzane przez młodzież babeczki do koszyczków wielkanocnych.

Dochód  ze sprzedaży przeznaczony jest na duchowy rozwój młodzieży i pielgrzymkę Maturzystów.

W piątek Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Świętą na zakończenie, o godz.17.30 dla wszystkich Parafian.

Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15, Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.  Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przy obcinaniu drzew przy kościele pw. Chrystusa Króla.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w  „Niedzieli” (cena 10 zł) „Dobra spowiedź, czyli jaka?” oraz o ks. Blachnickim – „Zamordowany przez komunistów w 1987 roku”, .  W „Gościu” (cena 10 zł) również „Dlaczego otruto ks. Blachnickiego?”. W „Małym Gościu” z ważne przesłaniem – „Upadłeś? Powstań! Jest też „Gość Extra” w cenie 14 zł o znakach Męki Boga – o relikwiach Męki Pańskiej.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Weźmy do serca słowa Pana Jezusa przekazane nam w książce „In sinu Jesu” - „Jestem żywy w Sakramencie Mojej Miłości. Działam z Bożą mocą w każdym momencie, dokonując z ołtarza tego, czego dokonywałem podczas Mojego pobytu na ziemi…”(str. 215).

25 marca 2023