Ogłoszenia parafialne 25.07.2021 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Zawsze można poprosić kapłana o Sakramenty dla naszych Chorych. Zgłoszenia po Mszy Św. w zakrystii.
* Dzisiaj wspomnienie św. Krzysztofa - patrona Kierowców i Podróżujących. Po każdej Mszy Św. modlitwa za kierowców i podróżujących oraz błogosławieństwo pojazdów.
* Zachęcamy do włączenia się w akcję: „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy.”
* W przyszłą niedzielę rozpoczynamy– miesiąc modlitw o trzeźwość.
* za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

W przyszłą niedzielę,  1 sierpnia, jak co roku, przyjmujemy na odpoczynek i obiad Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Diecezji Szczecińskiej.
W tym roku wyruszyło niewielu pielgrzymów, których chcemy przyjąć  serdecznie. Wszystkich, którzy chcą pomóc bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłków i odpoczynku.

Na czas wakacji zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem
przepisów ruchu drogowego.

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – W dodatku diecezjalnym - „Chcemy dotknąć sedna duchowości Prymasa Tysiąclecia” oraz Papież ustanowił „Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych”

W „Niedzieli” (cena 6 zł) – „Camino zmienia życie”, o „Przystanku Jezus” oraz o pszczelich wspaniałościach. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy …

24 lipca 2021