Ogłoszenia parafialne 25.06.2023 R.

* Nabożeństwa Czerwcowe dzisiaj o 17.30 i w tygodniu do piątku po Mszy Św. wieczornej.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30, Mszę Św. wynagradzającą i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu na przeznaczona na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego – tzw. „Świętopietrze”.

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Św.

W naszej osobistej modlitwie prośmy Boga i Matkę Boża o dar pokoju.

W środę w naszej parafii przeżyliśmy uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Otoczmy serdeczną modlitwą naszą młodzież, która przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przez posługę biskupa Adriana,

Pamiętajmy w modlitwie też o dzieciach, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Pokuty i przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – Biskup Adrian Galbas – „Puste miejsca w kościelnych  ławkach i seminariach kolą w oczy” oraz na Ukrainie o „Tamie nienawiści”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – Miłość wymaga pracy – czy czystość przedmałżeńska to już przeżytek, czy aktualne zadanie?

Polecamy też artkuł o ks. prof. Zdzisławie Chlewińskim z naszej diecezji.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

24 czerwca 2023