Ogłoszenia parafialne 24.12.2023 r.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspominamy św. Szczepana - Pierwszego męczennika.

Po Mszach Św. zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.

W sobotę 30 grudnia  obchodzimy święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa.

Po każdej Mszy Świętej  szczególna modlitwa za nasze rodziny. Będziemy prosili Boga przez wstawiennictwo św. Józefa również za wdowy i wdowców, oraz za rodziny niesakramentalne.

Dla naszych Parafian i Bliskich, którzy odeszli do Pana - o radość nieba..

W niedzielę 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra. O godz. 17.00 (zmiana godziny!) gromadzimy się na Mszy Św. w czasie której Bogu podziękujemy za mijający rok i poprosimy o błogosławieństwo na następny. Po Mszy Św. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

Zapraszamy do modlitwy wszystkich, również parafian, którzy wybierają się na zabawy sylwestrowe.

W poniedziałek  Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane. Msze Św. jak w każdą niedzielę.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Narodzenia Pańskiego w naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla kapłanów –

ks. Arkadiuszowi i ks. Gerardowi. Dziękujemy Zakrystianom, Szafarzom, Lektorom, Ministrantom, oraz Wszystkim, którzy budowali szopki oraz ustawiali i dekorowali choinki w naszych kościołach. Szczególne podziękowanie za zbudowanie szopki betlejemskiej w kościele pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać naszemu Chórowi i Organistom, oraz prowadzącym śpiew w Mierzęcinie, Chomętowie, Słonowie i Dobiegniewie.

Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom, ofiarodawcom choinek do naszych kościołów oraz tym, którzy je przywieźli. Dziękujemy za kwiaty i stroiki oraz  wszystkim, którzy dekorowali i sprzątali nasze kościoły. Serdeczne Bóg zapłać Ofiarodawcom i tym którzy w tym roku budowali ze św. Franciszkiem piękne szopki betlejemskie w Dobiegniewie, w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe i pięknie w tym roku  Roraty. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wszystkim, którzy zaangażowali się, abyśmy pobożnie przeżyli czas adwentu i wraz z dziećmi radowali się dzisiaj Bożego Narodzenia.

Dziękujemy bardzo za ofiary opłatkowe oraz ofiary na prace konserwatorskie, sprzątanie kościołów i wszelkie potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też  za podzielenie się stołem świątecznym.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy osobiście albo przez świąteczną kartkę czy przez SMS-a - złożyli nam życzenia. Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać!

Prosimy też pokornie naszego Pana Jezusa Nowonarodzonego, Matkę Najświętszą, św. Józefa w roku Jego szczególnej łaski, Wszystkich Aniołów i Świętych o pokój na ziemi i w Ojczyźnie naszej oraz o ustanie epidemii!

Zachęcamy bardzo do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu numery świąteczne. W „Gościu” świąteczny prezent - płyta CD, a w „Niedzieli” (cena 12 zł) piękny kalendarz na 2024 rok.

Kochani Parafianie, drodzy Goście, na te świąteczne dni składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.

Błogosławieństwo, łaskę i radość tej Eucharystii zanieśmy do naszych Domów i Przyjaciół.

Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

23 grudnia 2023