Ogłoszenia parafialne 24.10.2021 r.

* Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego – taca przeznaczona na misyjną działalność Kościoła
* W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* W czwartek imieniny ks. Biskupa Tadeusza. Pamiętajmy w naszej modlitwie.

Bardzo prosimy wszystkich Parafian o modlitwę różańcową za naszą Parafię, za Wszystkich parafian, zwłaszcza za rodziny, małżeństwa, seniorów, dzieci i młodzież, za powołanych i o nowe powołania kapłańskie. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym i tym, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą w Eucharystii i Nabożeństwach, aby modlili się również za naszą parafię.

Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

W minionym tygodniu mieliśmy wizytację Konserwatora Zabytków oraz odebranie prac przy oknach i witrażach w kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie i Matki Bożej Różańcowej w Słonowie. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy pomagają.

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św. oraz modlitwę wypominkami w których wspominamy naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy i obrońców Ojczyzny. Pamiętajmy też o uporządkowaniu grobów naszych bliskich oraz grobów opuszczonych.

Kartki na wypominki są na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Prosimy o wyraźne zapisanie imion zmarłych oraz ulicę albo miejscowość zamieszkania.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Gość” niezwykłe informacje „Jan Paweł I niebawem zostanie ogłoszony błogosławionym” oraz mechanizmy uzależnienia od Facebooka. W „Niedzieli” – nieznany „Anioł Stróż Papieża Jana Pawła II.” oraz o wizycie w Watykanie naszego Biskupa Tadeusza. W „Miłujcie się” o bł. Prymasie Tysiąclecia „Ten zwycięża kto miłuje, kto nienawidzi, już przegrał”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie Polsce i prośmy o dar pokoju w święcie.

Modlitwa z naszym ks. Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Niech Bóg napełni nas ufnością w swą Opatrzność, pragnieniem nawrócenia i wiarą w życie wieczne…

23 października 2021