transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 24.07.2022 r.

 W Dobiegniewie każdego dnia jest sprawowana Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00. W kościołach filialnych w wakacje Mszy Św. w tygodniu nie ma. Zapraszamy do Dobiegniewa.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

  Pilne sprawy prosimy załatwiać  po Mszy Św. wieczornej.

 

W poniedziałek  25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Modlimy się za kierowców, o bezpieczeństwo na drogach i za ofiary wypadków. Poświęcenie pojazdów po Mszy Św. wieczornej oraz w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. Przypominamy, że zawsze można poprosić kapłana o poświęcenie samochodu czy innych pojazdów.

 

We wtorek w liturgii wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To szczególny dzień modlitwy za Babcie i Dziadków.

 

W czasie wakacji zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św. Zachęcamy bardzo do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00 oraz każdego dnia przychodząc wcześniej na Eucharystię. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem i o Różańcu z Matką Bożą, o Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie sanktuariów, kościołów, klasztorów i innych miejsc świętych.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy przekazują ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

 

W następny poniedziałek 1 sierpnia ok. godz. 12.00 gościmy w naszej parafii pielgrzymów  Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy pomogą przygotować posiłek i odpoczynek oraz upieką ciasto. Serdecznie Bóg zapłać Pani Dyrektor i Paniom Kucharkom z naszej Szkoły.

 

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Usłyszeć mądrość” o potrzebach ludzi starszych, ich wartości i potencjale oraz „Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój„.  W ”Gościu” (cena 8 zł) przeczytamy o bardzo ważnej pielgrzymce Franciszka do Kanady oraz „Czego przeraźliwie boją się młodzi.” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

 

23 lipca 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11