Ogłoszenia parafialne 24.04.2022 r.

Słowa Pana Jezusa przekazane przez św. Faustynę Kowalską:
Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia Mojego. (Dz. 699)

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Chrystusa Króla, „Godzina Miłosierdzia” przed Najświętszym Sakramentem oraz Kornka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich Parafian, tych, którzy nie mogą przybyć zachęcamy do duchowej łączności - również za pomocą kamery internetowej w naszym kościele.

* Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – Po Mszy Św. zbiórka do puszek na Caritas naszej Diecezji.
* Nowenna do św. Józefa we wtorek, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę - o godz. 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

W ostatnią „drugą niedzielę miesiąca” kończąc rekolekcje zebraliśmy ofiarę na tacą na dzieła misyjne Salwatorianów. Z tego powodu dzisiaj bardzo prosimy Parafian i wszystkich o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Bóg zapłać!

W środę 27.04. po Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża w związku z pielgrzymką do Paradyża, która odbędzie się 8 maja.
Dziękujemy wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Niech św. Faustyna i św. Jan Paweł II wyproszą nam serca miłosierne.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego. Serdecznie dziękujemy też wszystkim drogim nam Gościom za wspólną modlitwę.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” „O wierze z niewierzącymi”, dodatek „Kościół pomaga Ukrainie” oraz „Aspekty” z wiadomościami z naszej diecezji. W „Gościu” z św. Tomaszem „Dotknij Miłosiernego ”, Rozmowa z biskupem Charkowa oraz dodatek – Koronka do Bożego Miłosierdzia w trzech językach. Jest też nowy niezwykły numer „Miłujcie się” – „Wszystko przemija z wyjątkiem Boga i miłości”, „Rzeczowe dowody zmartwychwstania – o całunie Turyńskim ”, o św. Charbelu i niezwykły artykuł Abp. Sheena o Fatimie i wojnie.”
Wszystkich Parafian, w ten święty czas w liturgii Kościoła, zawierzamy Bożemu Miłosierdziu i św. Józefowi – naszemu Patronowi.

23 kwietnia 2022