transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 24.04.2021 r.

* W sobotę 1.05 wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika - rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca – Majowe i Różaniec o godz.17.30, Msza Św. i rozmyślanie.
* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* Trwa przygotowanie parafii do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. oraz rocznicy przyjęcia tych Sakramentów
* Już dzisiaj informujemy, że 3.Maja o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza Św. za Ojczyznę oraz za mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew - od Pani Burmistrz, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych.

 

Prosimy Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. również w tygodniu oraz korzystanie z transmisji Mszy Św. oraz nabożeństw i Apelu Jasnogórskiego za pośrednictwem mediów.

 

Troszczmy się bardzo o pacierz rano i wieczorem, modlitwę z bliskimi w domu, zwłaszcza z współmałżonkiem, seniorami oraz z dziećmi i młodzieżą. Św. Józefie, módl się za nami!

 

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255
W najbliższym czasie zaplanowane są prace przy oknach i witrażach w kościele Matki Bożej Różańcowej w Słonowie. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie,
Chomętowie i Słonowie.

 

Przypominamy, że w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 20 m2 powierzchni kościoła (siedząc czy stojąc prosimy zachować dystans)
 - w kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie - w niedzielę i w tygodniu 45 osób
- w kościele pw. św. Józefa – 9 osób, w Mierzęcinie - 11 osób, w Chomętowie - 9 osób, w  Słonowie - 13 osób
Pierwsza Komunia Święta w tym roku planowana jest na Mszach Świętych w soboty o godz. 10.00
– klasa 3 A - 29 maja, klasa 3 B – 5 czerwca, klasa 3C – 12 czerwca

 

W zakrystii jest dostępna informacja o Specjalnym Ośrodku Szklono - Wychowawczym w Barminie dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w numerze specjalnym „Niedzieli” między innymi „Eksperci Kościoła o szczepionkach oraz „Kto chce być dziś księdzem?” oraz o naszej odnowionej zakrystii. W „Gościu” Teologicznie o pandemii, czyli jak czytać ten znak czasu? („ręka Boża przeszkadza człowiekowi w ostatecznej

realizacji samozagłady”), o zdalnym nauczaniu religii oraz czym się różnią cztery szczepionki przeciw COVID -19? W „Małym Gościu” między innymi artykuł: „Chodź z Józefem” oraz dołączony piękny obraz św. Józefa.
W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

 

24 kwietnia 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11