Ogłoszenia parafialne 24.01.2021

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek od godz.17.00

* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św . i w czasie Adoracji. Można też zawsze poprosić kapłana.

* Dzisiejsza niedziela  w Polsce jest „Dniem solidarności z Chorwacją” po trzęsieniu ziemi.

Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

* W Roku św. Józefa pragniemy w każdy wtorek przed Mszą Św. wieczorną odmawiać Litanię do św. Józefa,

a 19 dnia każdego miesiąca, o godz. 18.00, sprawować Mszę Św. „do św. Józefa” - prosząc w zamówionej  intencji oraz za naszą parafię, szczególnie za rodziny.

Od 5 stycznia według wyznaczonych ulic w Dobiegniewie i Miejscowościach należących do naszej Parafii zapraszamy przedstawicieli z każdej rodziny oraz osoby samotne, na Mszę Św. wieczorną o godz. 18.00 albo poranną o godz. 7.30 w wyznaczonym dniu kolędowym albo w dowolnym czasie.

Każda Msza Św. w Dobiegniewie i w kościołach Filialnych, w  tym czasie będzie zakończona modlitwą i uroczystym błogosławieństwem kolędowym. Po każdej Mszy Św. również poświęcenie wody i soli przyniesionych we własnych naczyniach.

W ostatnim tygodniu „kolędy”, w poszczególne dni, modlimy się za parafian i wszystkich mieszkańców z ulic:

Poniedziałek  25.01 – od godz. 18.00 do 21.00  - ul. Obr. Pokoju, ul. Poznańska, Brzozowa,  ul Jeńców Obozu…

Wtorek  26.01 - od godz. 18.00 do 21.00 – Nowy Młyn, Kubczyce , Grzmikoło, Sarbinowo, Podlesiec

Środa 27.01. - od godz. 18.00 do 21.00 – Sławica, Dębogóra , ul. Chrobrego, Wodna i Ługowo

Czwartek 28.01 – od godz. 18.00 do 21.00 - ul. Mickiewicza i ul. Zwycięstwa

Piątek 29.01. od godz. 18.00 do 21.00 – ul. Gdańska

W sobotę  30.01. - od godz. 18.00 do 21.00 - Osiek

W tygodniu na Mszy Św. wieczornej  będzie zbierana ofiara na tacę, można będzie w tym czasie złożyć kopertę z informacją o odbytej modlitwie kolędowej. Prosimy o podanie danych adresowych. Bóg zapłać też za tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby naszej parafii i diecezji. Osobę, która przekazała „kopertę kolędową” prosimy o zabranie do domu książki o św. Józefie, która jest przy ołtarzy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to swoisty „obrazek kolędowy” dla Rodzin, które w tym szczególnym roku przez modlitwę w domach i mieszkaniach zaprosili Świętą Rodzinę do siebie. Bardzo zachęcamy do przeczytania.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Komu warto wierzyć” – o Środkach Społecznego Przekazu,  i dlaczego jesteśmy potęgą w skokach narciarskich? W „Niedzieli” (cena 6 zł) między innymi: „Chrześcijaństwo, Judaizm i Islam” – o aborcji, karze śmierci i rozwodach… Jest też „Mały Gość” o nauce przez Internet - z podstawką pod smartfona. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

24 stycznia 2021