Ogłoszenia parafialne 23.10.2022 r.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30

Zapraszamy Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Prosimy też o Różaniec naszych domach.

* W niedzielę 30 października o godz. 10.00 – poświęcenie Różańców dla Dzieci Pierwszokomunijnych.

* Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – zawsze w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych.

Tradycyjnie w listopadzie modlimy się „wypominkami”. Kartki wypominkowe są dostępne pod chórem.

* Dzisiaj Niedziela Misyjna, ofiara na tacę przeznaczona jest na działalność misyjną.

* W piątek dzień imienin ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie.

Zachęcamy bardzo do uczestnictwa w Mszy Św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali  ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Dziękujemy też bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Oczekujemy na odnowienie witraży z prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla.

W minionym tygodniu zostały wykonane prace konserwatorskie wieży kościoła w Mierzęcinie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom - Panu Piotrowi Olewińskiemu, Waldemarowi Kufitowi oraz Parafianom z Mierzęcina.

Wielu naszych parafian z wielkim pożytkiem i satysfakcją odprawia indywidualne rekolekcje „Oddanie 33”. Przypominamy, że każdy i w każdym momencie, może rozpocząć te rekolekcje. Skorzystajmy z tej łaski i pomóżmy innym skorzystać. Książki z rekolekcjami są jeszcze dostępne w zakrystii.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) Co zrobiliśmy ze światem powierzonym nam przez Boga – „Za dużo betonu, za mało wody” oraz „Nawrócił się w więzieniu”– historia, która stała się scenariuszem filmu „Dług” Krzysztofa Krauzego. W ”Gościu” (cena 8 zł) „Co nam grozi – „Czy Polska może być celem ataku…” oraz o życiu pustelniczym w Polsce.  Polecamy też informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

22 października 2022