Ogłoszenia parafialne 23.09.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie adoracji.

* W piątek wspomnienie Świętych Archaniołów - Michała, Gabriela i Michała

* W sobotę wspomnienie św. Hieronima, który nas zachęca do czytania i rozważania Pisma Świętego

Nasz parafialny chór „Benedictus” obchodzi 10 - lecie powstania i zaprasza do wspólnego śpiewania w każdy wtorek o godz. 19.00.

W dniach od 29 września do 1 października odbędą się Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne w Strzelcach Krajeńskich, które poprowadzą Piotr Pałka & Paweł Bębenek. Udział w warsztatach jest doskonałym początkiem śpiewu chóralnego. Zapraszamy.

15 października tego roku odbędzie się w naszej parafii wizytacja Kanoniczną ks. Biskupa Pawła Sochy.

W minionym tygodniu mieliśmy wizytację przedwstępną przeprowadzoną przez kapłanów z Kurii Diecezjalnej. Już dzisiaj wszystkich parafian prosimy o modlitwę za ks. Biskupa i za naszą parafię.

Jest to też czas szczególnej duchowej mobilizacji wszystkich parafian, również związany z szczególnym udekorowaniem naszych świątyń, terenów wokół kościołów, udekorowania wnętrza naszych świątyń i szczególny czas naszej obecności na liturgii w czasie przygotowania do wizytacji, w trakcie i po niej.

Bardzo zapraszamy mężczyzn, młodzieńców i chłopców do Służby Liturgicznej Ołtarza oraz zachęcamy wszystkich Parafian do uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta oraz w dni powszednie.

Każdego dnia jesteśmy zaproszeni na  Mszę Św. poranną w kościele Chrystusa Króla o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. Pamiętajmy o codziennej modlitwie rano i wieczorem, o regularnej spowiedzi oraz o adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zaplanujmy regularną spowiedź sakramentalną oraz odprawienie dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy wspierają nas modlitwą i ofiarami, które przekazali indywidualnie oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też za pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

W minionym tygodniu przy kościele pw. Chrystusa Króla zostały wykonane prace konserwatorskie przy Krzyżu Misyjnym, figurze Matki Bożej oraz figurze św. Józefa z Dzieciątkiem przy plebanii. Wykonano też prace konserwatorskie dachu zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc i ofiarność.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) „Najważniejsza jest wierność.” oraz Ojciec Pio: „Posłuszny nigdy się nie myli”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) Święci nie umierają - działają – Misja specjalna Ojca Pio”

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

23 września 2023