Ogłoszenia parafialne 23.09.2022 r.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę 28.09. po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy.

* W tym tygodniu I Sobota Miesiąca. Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* W sobotę 1 października o godz. 10.00, w kościele, odbędzie się spotkanie grupy młodszej z klasy VII oraz dla osób, które pragną przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30

* Msza Św. w intencji Sybiraków - dzisiaj  w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 11.30.

W sobotę o godz. 12.00 w salce katechetycznej spotkanie rodziców i dzieci, które chcą uczestniczyć w  zajęciach na salce „Arka Noego”. Omawiane będą sprawy funkcjonowania salki oraz program zajęć i wyjazdów. Zapraszamy.

W piątek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady do spraw Duszpasterskich i Ekonomicznych. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

Naszych Parafian bardzo prosimy o modlitwę, abyśmy w tych trudnych czasach, gorliwie i roztropnie troszczyli się o pogłębianie naszej wiary, o przekazywanie jej oraz o godne sprawowanie Liturgii Świętej w powierzonych nam świątyniach.

Uwzględniając prośby wielu parafian postanawiamy, że poranna Msza Św. w tygodniu w kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie  będzie odprawiana- 30 minut wcześniej - o godz. 7.00. Zmiana będzie wprowadzona z dniem 10 października. Prosimy o przekazanie tej informacji i uwzględnienie zmiany godziny zamówionych wcześniej Mszy Świętych – z godziny 7.30 na godzinę 7.00

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu naszych świątyń i terenu wokół kościołów.

W ostatnią niedzielę w naszej parafii gościliśmy Pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji „Oddanie33”. W kościele w Dobiegniewie mogliśmy wysłuchać jego świadectwa. Zaprosił nas wszystkich do przeżycia indywidualnych 33 dniowych rekolekcji według książki „Oddanie 33”. Zaproponował abyśmy te indywidualne rekolekcje rozpoczęli 21 września (niektórzy już rozpoczęli) albo od dzisiaj - 25 września 2022 r. Książka „Oddanie 33” poprowadzi nas przez te 33 dni odkrywając niezwykłe, pełne mądrości treści duchowe. W rekolekcjach tych jest też bardzo obecny św. Józef, patron naszej parafii, którego prosimy o pomoc w naszym życiu duchowym i w codziennych sprawach. Książki z rekolekcjami są jeszcze dostępne.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (10 zł) - „Po 30 latach wrócił do Boga”„ oraz o Aniele Stróżu – „Bądź mi zawsze ku pomocy”. W ”Gościu” (cena 8 zł) „Twierdzenie, że młodzi odchodzą od wiary, oparte jest na błędnym założeniu – Trudno porzucić coś, czego się nie miało”, oraz bardzo ciekawy dodatek o Armii Krajowej. W katolickiej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

24 września 2022