Ogłoszenia parafialne 23.07.2023 r.

W środę 26 lipca o godz. 7.00,  Msza Święta dziękczynna w 30 rocznicę ślubów zakonnych i za otrzymane łaski dla Siostry Agaty

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o .17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie Adoracji.

We wtorek wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy Św. wieczornej w Dobiegniewie błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących oraz  poświecenie pojazdów.  W przyszłą niedzielę modlitwa za kierowców i poświecenie pojazdów po Mszy Świętej o godz. 11.30. W kościołach filialnych modlitwa za kierowców i podróżnych oraz poświecenie pojazdów w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej.

W środę w liturgii wspominamy  świętych Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Maryi Panny. W sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – Przyjaciół Jezusa.

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Św. W naszej osobistej modlitwie prośmy Boga i Matkę Boża o dar pokoju.

Dziękujemy bardzo za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i Gościom oraz innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne:  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) –„Kolegium kardynalskie po ostatnich zmianach papieża Franciszka” oraz „jak bronić dzieci przed skrzywdzeniem?” W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Co się stało z Apostołami, kiedy Jezus wstąpił do nieba” oraz Polska opowieść o rodzinie Ulmów”.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

22 lipca 2023