Ogłoszenia Parafialne 23.04.2023 r.

* W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski (przeniesiona)

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* W tygodniu Msze Święte w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 7.00 i o godz. 18.00

* W każdy piątek, w Domu Pomocy Społecznej odprawiana jest Msza Św. o godz. 11.00

* Zapraszamy też do uczestnictwa w Eucharystii w kościele pw. św. Józefa i w kościołach filialnych

w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

* Z wiarą i ufnością dbajmy o korzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

* Przypominamy i zachęcamy, zawsze możemy indywidualnie odprawić rekolekcje „Oddanie 33”

W minioną niedzielę, w Święto Bożego Miłosierdzia, wielu parafian modliło się o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia. Dziękujemy bardzo naszej Scholii i wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej modlitwie. Następna możliwość przyjęcia tej łaski od Jezusa Miłosiernego - w niedzielę 7 kwietnia 2024 roku.

Oczywiście każdego dnia, zwłaszcza o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, możemy wypraszać Miłosierdzie dla nas i dla całego świata oraz odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Jezu ufam Tobie! Św. Faustyno, módl się za nami! Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 5962 zł.

W kościele Chrystusa Króla i św. Józefa - 4795 zł, w Mierzęcinie -340 zł, w Chomętowie - 470 zł i Słonowie -357 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiarę indywidualnie - 4000 zł,

w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

W marcu na konto wpłynęło 1550 zł. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Bóg zapłać Ofiarodawcom za odnowienie krzyża, który czcimy na ołtarzu głównym w kościele Chrystusa Króla.

Nasz rekolekcjonista, ojciec Andrzej Mucha, prosił, aby przekazać podziękowanie Parafianom za modlitwę i złożoną w czasie rekolekcji ofiarę na pomoc Ukrainie w wysokości 8770 .

Informujemy, że w czwartek odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Mateusz Pindel zdobył drugie miejsce i wystąpi w finale ogólnopolskim.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu” „Powstanie w warszawskim getcie było walką o godność” oraz „Dokąd się wybrać na majówkę”

W nowym numerze „Niedzieli” - „Agresja wśród młodzieży przybiera na sile – analiza i środki zaradcze”.

W polecanej prasie znajdziemy też najważniejsze informacje z życia naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

22 kwietnia 2023