transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 22.08.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Prosimy bardzo o modlitwę za parafię.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Zawsze można poprosić kapłana o Sakramenty dla naszych Chorych
* W czwartej uroczystość NMP Częstochowskiej

 

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojca Sebastiana – Misjonarza, Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2022. W tym roku ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów na Madagaskarze.

 

Sierpień to czas pielgrzymek oraz miesiąc podejmowania abstynencji i szczególnej modlitwy o trzeźwość. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Wpisując do księgi nasze postanowienia, chcemy Matce Bożej powierzyć siebie i naszych bliskich za których się modlimy.

 

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Wszystkich naszych Ofiarodawców
zawierzamy św. Józefowi.

 

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.
W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Bóg wymyślił Rodzinę” oraz więcej informacji o beatyfikacji Prymasa. W „Niedzieli” (cena 6 zł) – o nienawiści wobec wierzących w Chrystusa oraz - zmarły arcybiskup Henryk Hoser – „Bóg jest większy”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

 

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy…

21 sierpnia 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11