Ogłoszenia parafialne 22.05.2022 r.

* Zapraszamy na nabożeństwo majowe w kościele pw. Chrystusa Króla - codziennie o godz. 17.30
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50
* Zachęcamy bardzo, aby we wszystkich sprawach, zwłaszcza trudnych, zwracać się do św. Andrzeja Boboli.
* W czwartek Dzień Matki. Ofiarujmy Komunię Św. i modlitwę za nasze mamy dziękując za dar życia i wiary.
  Po Mszach Św. błogosławieństwo dla matek, zwłaszcza oczekujących narodzin dziecka.
* Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego
* W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (przeniesiona z czwartku)
* W poniedziałek, wtorek i środę tak zwane „Dni Krzyżowe” – szczególna modlitwa Kościoła o urodzaje
* Bierzmowanie w naszej parafii 14 czerwca o godz. 18.30. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży, módlmy się też za dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

W Dobiegniewie Eucharystia każdego dnia o godz. 7.30 i wieczorem o godz.18.00. Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich Parafian, za naszych Chorych, za dzieci i młodzież oraz o pokój.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7220 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4096 zł, w Mierzęcinie, w Chomętowie i w Słonowie - 3124 Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W kwietniu na konto wpłynęło 1100 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu i naszych świątyń oraz terenu wokół kościołów.   Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) - Wierzyła w moc Różańca - „Kim była założycielka Żywego Różańca?” oraz „Jak zrozumieć Papieża - Jego celem jest pokój” W ”Gościu” (cena 8 zł).”Kto popiera zło?”- 75 % Rosjan popiera wojnę w Ukrainie, „Różaniec - broń w bezradności” oraz „Kiedy duszpasterz jest dobrym pasterzem. Jest jeszcze „Miłujcie się” w cenie 8 zł. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Na stronie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej - diecezjazg.pl znajdziemy komunikat z okazji 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz o Odpuście ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Zachęcamy bardzo do udziału.

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

21 maja 2022