transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 22.05.2011 r.

* Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
* Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
* W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
* W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
* Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę na zakończenie „Majowego”.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Dzisiejsza Uroczystość jest misyjnym Dniem Chorych – zachęcamy chorych do modlitwy za Misjonarzy
* W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie PO Akcji Katolickiej.
* Dla parafii w Jakubowie w związku z pożarem domu parafialnego zebraliśmy i przekazaliśmy 780 zł.
* W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej

 

Prosimy wszystkich Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. w niedziele i święta ale również w tygodniu o godz. 7.30 i 18.00 w Dobiegniewie oraz w kościołach filialnych.

 

Troszczmy się bardzo o pacierz rano i wieczorem, modlitwę z bliskimi w domu, zwłaszcza z współmałżonkiem, seniorami oraz z dziećmi i młodzieżą. Św. Józefie, módl się za nami!
Na stronie www.parafiadobiegniew.pl możemy zdalnie, na żywo uczestniczyć w Nabożeństwach w naszym Kościele pw. Chrystusa Króla .

 

Serdeczne i wielkie Bóg zapłać Parafianom i Gościom za troskę o naszą Parafie, przez modlitwę ale również za ofiarność. Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne nr  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

 

W kościele w Słonowie, w minionym tygodniu, zostały zainstalowane nowe witraże. Bardzo dziękujemy Ofiarodawcom. Zachęcamy też - jeśli ktoś pragnie - może w całości czy częściowo ofiarować nowy witraż do kościoła Matki Bożej Różańcowej.

 

Poświęcenie książeczek, medalików i świec dla Dzieci Pierwszokomunijnych w najbliższą sobotę 29 maja o godz. 11.30 - klasa 3C.

 

Przygotowujemy się do „Bożego Ciała”. Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii, również te, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

Od 4 maja w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 15 m2 powierzchni kościoła. W kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie na każdej Mszy Św. w niedzielę i w tygodniu 60  wiernych - w kościele pw. św. Józefa – 12 osób, w Mierzęcinie - 15 osób, w Chomętowie - 12 osób, w  Słonowie - 17 osób.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” Jak działa Duch Święty? Oraz o „Katolikach za Wielkim Murem”. W „Gościu”- „Dodatek historyczny o Kardynale Stefanie Wyszyńskim – Duszpasterz i Mąż Stanu” oraz o Zesłaniu Ducha Świętego – „Czas Ducha”. W nowym „Małym Gościu” miedzy innymi magnes z wizerunkiem Serca Pana Jezusa. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele,
świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

 

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Modlitwa z naszym Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów…

 

22 maja 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11