Ogłoszenia parafialne 22.01.2023 r.

* W kościele Chrystusa Króla Codziennie sprawowana jest Eucharystia o godz. 7.00 i o godz. 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00.

Prosimy bardzo o modlitwę i adorację za naszych parafian i bliskich, którzy oddalili się od Boga i Kościoła

* W tym czasie zachęcamy też do odbycia czy odnowienia rekolekcji „Oddanie 33”

Weźmy do serca słowa Pana Jezusa przekazane w książce „In sinu Jesu” - „Jestem żywy w Sakramencie Mojej Miłości. Działam z Bożą mocą w każdym momencie, dokonując z ołtarza tego, czego dokonywałem podczas Mojego pobytu na ziemi. Z Sakramentu Mojej miłości uzdrawiam chorych, ślepym przywracam wzrok, głuchym słuch, niemym mowę, a chromym zdolność chodzenia. Jestem uzdrowicielem dusz i ciał. Ci, którzy z wiarą zbliżą się do Mnie, nie odejdą z pustymi rękami…” (str. 215). W najbliższym czasie planujemy w kościele Chrystusa Króla modlitwę za wszystkich naszych chorych i cierpiących z możliwością przyjęcia Sakramentu Namszczenia Chorych. Jeśli będzie takie pragnienie również w kościołach filialnych.

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie i za naszą wspólną modlitwę w domach i mieszkaniach.

Plan na ten tydzień znajduje się w gablotce przy wyjściu z kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Osoby, które jeszcze nie złożyły informacji o pragnieniu modlitwy kolędowej w domu czy mieszkaniu mogą zgłosić „kolędę uzupełniającą” wypełniając ten sam formularz z podaniem numerem telefonu. Termin uzupełniający będzie podany.

Wielkie Bóg zapłać Parafianom i wszystkim naszym Ofiarodawcom. W tym czasie szczególnie dziękujemy za ofiary złożone w czasie wizyty duszpasterskiej oraz wszystkim, którzy ofiarę wpłacili na konto parafialne: 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów w Dobiegniewie,  w Mierzęcinie, w Chomętowie i Słonowie oraz za troskę o teren przy kościołach.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Gościu” polecamy artykuł o Helenie Kmiecik – kandydatce na ołtarze - „Życie z prędkością świata”” oraz „Kara śmierci a świętość życia”. W „Niedzieli” o grzechu nie do odpuszczenia oraz w dodatek „Bliżej życia” - „Od zera do milionera”. W „Małym Gościu” o zmarłym Benedykcie XVI oraz obrazek z modlitwą za babcię i dziadka.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

21 stycznia 2023