Ogłoszenia parafialne 21.11.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00
* Dzisiaj szczególnie modlimy się za rodziców i dzieci pierwszokomunijne. O dobre przygotowanie się do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania i Sakramentu Eucharystii.
* Na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy 1009 zł
* Dzisiaj po Mszy Św. zapowiedziana zbiórka ofiar do puszek „na Migrantów” Szczególnie dzisiaj zawierzamy naszą parafię, rodziny oraz Ojczyznę Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 11.30 „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi”.

Za tydzień, w pierwszą Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W tym dniu poświęcimy wieniec adwentowy. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze Św. Roratnie z lampionami, od poniedziałku do piątku o godz.18.00. W Mierzęcinie roraty we wtorki o godz. 19.00.

Przypominamy, że wierni którzy przez cały miesiąc listopad nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Każdego dnia w listopadzie przed Mszą Św. wieczorną w tygodniu – Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich naszych zmarłych Parafian, Bliskich, Ofiarodawców.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6105 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 2614 zł, w Mierzęcinie - 2530 zł, Chomętowie - 440 zł, Słonowie - 521 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 W październiku na konto wpłynęło 800 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i  św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Informujemy, że ks. Proboszcz z powodu choroby do 28 listopada przebywa na kwarantannie.

Modlimy się za wszystkich Parafian, zwłaszcza za chorych i cierpiących. Prosimy też Boga, aby zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” – „O Cudownym Medaliku” oraz Płyta z filmem o tragicznych losach błogosławionego ks. Jana Machy W „Niedzieli” - „Rodzice przegrywają z Internetem”, w „Małym Gościu” – o adwencie - „Do drogi gotowi, start!” oraz lampion roratni do samodzielnego złożenia. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

20 listopada 2021