Ogłoszenia parafialne 21.10.2023 r.

W miesiącu Różańca Świętego spełnijmy prośbę Matki Bożej. „Odmawiajcie codziennie Różaniec”.

Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30

* Zachęcamy bardzo, w kościele Chrystusa Króla, Nabożeństwo Różańcowe w październiku o godz. 17.30

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie adoracji.

Dzisiaj mieliśmy gościć ks. Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który miał wygłosi Boże Słowo i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2024 r. Ze względu na chorobę przyjedzie w przyszłą niedzielę.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też tym, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Dziękujemy Bogu za łaskę wizytacja kanonicznej i za posługę ks. Biskupa Pawła Sochy w naszej parafii.

Dziękujemy bardzo Parafianom z Dobiegniewa i wszystkich miejscowości naszej parafii za godne i gorliwe przygotowania oraz uczestniczenie w modlitwie i spotkaniach  z ks. Biskupem Pawłem.

Prosimy Boga i św. Józefa, aby ten czas modlitwy z ks. Biskupem Pawłem wzbudził w nas dobre postanowienie, abyśmy jeszcze gorliwiej sprawowali Liturgię Świętą w naszych kościołach, przekazywali wiarę w rodzinach, przez katechizację w szkołach oraz troszczyli się o powierzone nam świątynie. Pragniemy jeszcze godniej sprawować świętą Liturgię, pogłębiać wiarę przez katechizację i Sakramenty Święte, zwłaszcza Eucharystię, Sakrament Pokuty, Sakrament Chorych, adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i przekazywanie wiary i pobożności w naszych rodzinach.

Św. Józefa, naszego Patrona, prosimy o pomoc we wszystkich sprawach i troskach w naszych rodzinach, również w trosce o nasze świątynie, aby były piękne i pełne rozmodlonych serc. Zapraszamy wszystkich do adoracji Najświętszego Sakramentu. Często bywa, że ktoś z nas nie może przez jakiś czas przystępować do Komunii Świętej ale zawsze może adorować Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oraz odmawiać Różaniec i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chcemy z wiarą i miłością pamiętać o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św. oraz w modlitwie wypominkami.

Pamiętajmy o zmarłych krewnych i znajomych, o dobroczyńcach naszej parafii, duszpasterzach, nauczycielach i obrońcach Ojczyzny. Kartki wypominkowe są dostępne na stoliku pod chórem. Na kartkach prosimy o wyraźne napisanie imion zmarłych oraz, miejscowości w której mają być odczytane. W Dobiegniewie prosimy o podanie też nazwy ulicy. Bóg zapłać za ofiary z wypominek, które przeznaczone są na cele diecezjalne i parafialne.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „O wyborach”, „Czy będzie szczepionka na raka?” i o pokoju w Ziemi Świętej. W „Niedzieli” (cena 10 zł) –„Pojednać Małżonków” oraz o spowiedzi – „Kiedy rozgrzesza większy grzesznik”
W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

21 października 2023