transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 21.08.2022 r,

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

  Pilne sprawy prosimy załatwiać  po Mszy Św. wieczornej.

* W sierpniu zachęcamy do trzeźwości i podejmowania abstynencji w intencji uzależnionych.

* W piątek 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

W piątek o godz. 17.00 w zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla odbędzie się zbiórka ministrantów młodszych, lektorów i kandydatów.

 

W przyszłą  niedziele 28.08. gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza misyjnego przeznaczone są na misyjną działalność misyjną.

 

W czasie wakacji zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św. Zachęcamy bardzo do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00 oraz każdego dnia przychodząc wcześniej na Eucharystię. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie sanktuariów, kościołów, klasztorów i innych miejsc świętych.

 

W piątek rozpoczęliśmy prace konserwatorskie przy Ołtarzu Woldenberskim i rzeźbie Madonny z Dzieciątkiem oraz w najbliższym czasie przy kolejnym witrażu w oknie prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla.

 

W najbliższą niedzielę 28.08.2022 r.  o godz. 11.30 – Msza Święta Dożynkowa w intencji Rolników z Gminy Dobiegniew.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  9940 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i

św. Józefa - 4415 zł, w Mierzęcinie - 440 zł, Chomętowie - 780 zł, Słonowie - 705 zł. oraz ofiary indywidualne 3000 zł. i 600 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W lipcu na konto wpłynęło 750 zł.

Dziękujemy też bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

 

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„ Kościół to sprawa nas wszystkich” – wywiad z naszym ks. Biskupem Adrianem, „Jak rozmawiać z nastolatkiem?” oraz „Czy światu grozi głód?” W Gościu” (cena 8 zł) Niedokończona podróż – o sanktuarium w Medjugorje w świetle tragicznego wypadku oraz o czterodniowym tygodniu pracy. W katolickiej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Serdecznie pozdrawiamy i błogosławimy Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

21 sierpnia 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11