Ogłoszenia parafialne 21.05.2023 r.

* Nabożeństwo majowe w kościele pw. Chrystusa Króla - codziennie o godz. 17.30

* Po nabożeństwie majowym Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Okazja do spowiedzi zwykle przed Mszą Świętą i w czwartki w czasie adoracji od godz. 17.00

* W modlitwie pamiętajmy o dzieciach przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

* Módlmy się za młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz o potrzebne łaski dla maturzystów.

Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w sobotę 27.05. o godz. 11.00

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W piątek 26 maja Dzień Matki. Wdzięczni za dar życia, ofiarujmy w tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej.

Wszystkich parafian zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. w tygodniu w Dobiegniewie oraz w kościołach filialnych. Okazja do spowiedzi zwykle przed Mszą Świętą.

Mężczyzn, młodzieńców, chłopców, zapraszamy do służby przy Ołtarzu Pańskim.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 5921 zł.

W kościele Chrystusa Króla i św. Józefa - 4050 zł, w Mierzęcinie -508 zł, w Chomętowie - 361 zł i Słonowie -330 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 W kwietniu na konto wpłynęło 4800 zł.

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu „Mały Gość” (cena 7 zł) o pierwszych sobotach miesiąca – „Spełnij prośbę z Nieba”.

W „Niedzieli”(cena 10 zł) –„Jestem mamą, to moja kariera”, oraz „Nie taka spowiedź straszna” plus dodatek „Bliżej życia”. W ”Gościu” (cena 10 zł) o Wniebowstąpieniu - „Ciało jest dobre – Jezus w niebie je ma” oraz „Przestańcie wierzyć w zło”. W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji. W polecanej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

20 maja 2023