Ogłoszenia parafialne 21.03.2021 r.

* W czwartek 25 marca Zwiastowanie Pańskie i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do duchowej adopcji.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartki od godz. 17.00.

* W piątek Droga Krzyżowa. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Św. i o 17.30 dla wszystkich.

* W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z rozważaniem.

* Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.

* Bóg zapłać Wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i odpuście ku czci św. Józefa, naszego Patrona.

* Św. Józefowi zawierzyliśmy Parafian, wszystkie sprawy naszej Parafii oraz mieszkańców Miasta i Gminy.

Wszystkich, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do odbycia indywidualnych rekolekcji przez uczestniczenie we Mszy Św. w tygodniu, Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i spowiedź sakramentalną. Można też skorzystać z rozważań rekolekcyjnych w Internecie. Propozycje rekolekcji dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci znajdziemy na naszej stronie parafialnej www.parafiadobiegniew.pl. Tam też rekolekcje wielkopostne ks.Tomasza Janczewskiego - „Beczka prochu” oraz przez najbliższe 3 dni w godzinach popołudniowych będą publikowane rekolekcje dla dzieci i młodzieży pod tytułem:.„Skracamy dystans”. Prosimy o przekazanie tej informacji i skorzystanie.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej naszej parafii zebraliśmy  3609 zł.Wielkie Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie,w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  W lutym 2021 r. na konto wpłynęło 2350 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu naszych kościołów.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji „Caritas”. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie15 zł. Ofiara z sprzedaży świec przeznaczona jest na Caritas w naszej diecezji i dla dzieci z naszej parafii.Świece można nabyć po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa iżycia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Ze wszystkich dróg, jakimi warto chodzić, najlepsza jest krzyżowa.”oraz „Dlaczego młodzi odchodzą od wiary?” W „Niedzieli” (cena 6 zł) „Jakie będą święta” wspomnienie pielgrzymki Jana Pawła II „Dekalog dla Polaków” oraz wspomnienie ks. Piotra Pawlukiewicza”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Mieszkańców Miasta i Gminy.Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy...

20 marca 2021