transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 20.12.2020

Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami w naszej diecezji. Taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów. 

 

Zatroszczmy się o zachowanie polskich tradycji i zwyczajów podczas Wieczerzy Wigilijnej. Przy stole wigilijnym przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, odmówmy modlitwę i śpiewajmy kolędy. Pamiętajmy też, że Chrystus obecny jest w każdym człowieku, w naszych bliskich i krewnych, szczególnie w ubogich i potrzebujących.

Bardzo prosimy parafian, aby przekazali swoim bliskim i znajomym - chociażby wysyłając świątecznego smsa  - pozdrowienia również od kapłanów z naszej parafii z prośbą o modlitwę oraz z życzeniami błogosławionych świąt Boże Narodzenie.

 

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy w Wigilie Bożego Narodzenia Mszą Świętą Pasterską.

w Słonowie i Mierzęcinie o godz. 20.30

w Dobiegniewie i Chomętowie o godz. 22.00

Ofiara na tacę w czasie Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka

 

W piątek - 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W drugi dzień świąt wspominamy męczeństwo św. Szczepana.

W tych dniach Msze Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

W drugi dzień świąt na Mszę Mszy Św. o godz. 10.00 szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne. Po Mszy Św. tradycyjnie nabożeństwo przy żłóbku.

 

Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami w naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Kancelaria  parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Pilne sprawy po Mszach Św. w zakrystii.

 

W tym świątecznym czasie dzielmy się z bliskimi i potrzebującymi „chlebem”, dobrym słowem czy wyciągniętą ręką do zgody. Pomyślmy też o sąsiadach, zachęćmy ich do uczestnictwa w Eucharystii w naszych świątyniach (z ograniczeniami) oraz za pośrednictwem transmisji w mediach.

 

Dzięki harcerzom w kościele pw. Chrystusa Króla mamy Betlejemskie Światło Pokoju. Od środy w kruchcie kościoła będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej.

 

Parafianom, Ofiarodawcom, Bliskim i Znajomym oraz naszym Gościom, którzy będą przeżywać  z nami te święte dni - życzymy  błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Prosimy też o przekazanie, od duszpasterzy z naszej parafii, świątecznych życzeń wszystkim bliskim i znajomym, również mieszkającym poza granicami naszej Ojczyzny.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  3893 zł

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne W listopadzie na konto wpłynęło 3630 zł.

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi..

Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu naszych kościołów.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Chorych nie opuszczać” i dołączona Rodzinna modlitwa wigilijna  W „Niedzieli”(cena 6 zł) - „Kościół to nie firma-nie upadnie”. Jest tez nowy numer „Małego Gościa” i „Miłujcie się” (6 zł)  W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy  jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

20 grudnia 2020

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11