Ogłoszenia parafialne 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - Patrona naszego Kościoła w Dobiegniewie

* W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent

* Dzisiaj po Mszy Świętej  o godz. 11.30 w kościele pw. Chrystusa Króla - procesja Eucharystyczna.

* Dzisiaj też święto patronalne Akcji Katolickiej.

* W poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Dziękujemy bardzo członkom naszego Parafialnego oddziału AK za formacyjny wkład w życie naszej parafii.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* W piątek 25.11 po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla katechetów

* W sobotę 26.11 o godz. 10.00 w salce katechetycznej spotkanie klas 7 przygotowujących się do Bierzmowania

* od piątku 25.11. w Strzelcach rozpoczyna się kurs przedmałżeński w kościele św. Franciszka o godz.19.00

W listopadzie szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych - przez ofiarowanie Komunii Świętej, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz przez nawiedzanie grobów naszych krewnych i bliskich.

Zapraszamy bardzo - codziennie w kościele pw. Chrystusa Króla, do 30 listopada, przed Mszą Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich naszych zmarłych, szczególnie  polecanych w tegorocznych wypominkach.

Przez cały listopad przed Mszą Świętą modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościołach w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  8340 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa -1940 zł, w Mierzęcinie -450 zł, Chomętowie -430 zł, Słonowie -520 zł.

Dziękujemy też bardzo za ofiary indywidualne: 1000 zł, 3000 zł i 1000 zł. Bóg zapłać  Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  W październiku na konto wpłynęło 2100 zł.

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy bardzo za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie, kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz terenu wokół naszych kościołów. Zachęcamy bardzo do uczestnictwa we Mszy Św. w tygodniu – każdego dnia w kościele Chrystusa Króla o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Możemy polecać naszych bliskich żyjących i zmarłych. Msza Św. to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować naszym bliskim żyjącym i zmarłym.

Przypominamy, że Msza Św. w tygodniu w kościele Chrystusa Króla jest odprawiana o godz. 7.00 a w kościołach filialnych –  w Mierzęcinie (wtorek), Chomętowie (środa)  i Słonowie (czwartek) -  godz. 17.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia do uczestnictwa w  Eucharystii - wszystkim mieszkańcom Mierzęcina, Chomętowa i Słonowa oraz mieszkańców pozostałych miejscowości należących do naszej parafii. (Prosimy też o uwzględnienie zmiany godziny zamówionych wcześniej Mszy Św. - z godziny 19.00 na 17.00)

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) „Wolność jako swoje zaprzeczenie” o fetyszyzacji wolności oraz „Za tydzień Adwent” oraz dlaczego codziennie powinniśmy odmawiać Credo? W ”Gościu” (cena 8 zł) Oskarżony niesłusznie – o św. Janie Pawle II, oraz „Nowy Miłosierny” – o inicjatywie znanych w Polsce malarzy pragnących  na nowo namalować obraz Jezusa Miłosiernego według wskazań św. Faustyny. Polecamy też najnowsze informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

19 listopada 2022