Ogłoszenia parafialne 20.06.2021 r.

* Nabożeństwo Czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej a dzisiaj o godz. 17.30
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Na zakończenie Litania do NSPJ
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W środę przypada Dzień Ojca
* W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
* Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00 z modlitwą na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Poprosimy
o błogosławiony bezpieczny czas odpoczynku, o zdrowie dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli.

Na czas wakacji zachęcamy bardzo dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie.
W całej parafii zebraliśmy  5000 zł. W kościele pw. Chrystusa

Króla i św. Józefa - 3358 zł, w Mierzęcinie - 318 zł, Chomętowie - 580 zł, Słonowie - 750 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  W maju na konto wpłynęło 1150 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i  św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Informujemy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dzisiaj zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
w niedziele i święta nakazane
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o znajomych, sąsiadach, chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Gościu”- „Kościół nie przekreśla tych, którzy zdecydowali się go opuścić” oraz „Skąd wziął się koronawirus?” oraz
w dodatku – Litania do św. Józefa.

W „Niedzieli” między innymi „Rotmistrz Pilecki – tytan ducha” oraz artykuł: „Wyrwani aborcji”. Jest też „Mały Gość” – na okładce „Są widoki na wakacje” i jak zwykle „Kubek śmiechu” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

19 czerwca 2021