Ogłoszenia parafialne 20.03.2022 r.

W piątek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Wszystkich Parafian prosimy o zgromadzenie się o godz. 17.00 w kościele Chrystusa Króla i jeśli to możliwe w kościołach filialnych, na modlitwę w łączności z całym Kościołem.

W piątek ze względu na Uroczystość Zwiastowania i zawierzenie Ukrainy i Rosji - wspólnej Droga Krzyżowej nie będzie. Od godz. 17.00 do 18.00 w naszych świątyniach pragniemy z całym Kościołem, Ojcem Świętym, Biskupami Ukrainy, modlić się o pokój i o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, litania do św. Józefa we wtorek - o godz. 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartki od godz. 17.00.
* W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z rozważaniem.
* Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę w Uroczystość św. Józefa patrona naszej Parafii. W tym dniu zawierzyliśmy opiece św. Józefa naszą parafię, nasze rodziny, dzieci i młodzież, zwłaszcza naszych seniorów oraz wszystkich chorych i cierpiących. Do św. Józefa módlmy się często a w kościele Chrystusa Króla w każdy wtorek po Mszy Św. litania do Św. Józefa.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  10383 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4648 zł, w Mierzęcinie – 4440 zł, w Chomętowie - 612 zł, w Słonowie - 483 zł. oraz ofiara 20 Hrywien. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W lutym na konto wpłynęło 1450 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes”

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu naszych świątyń i terenu wokół kościołów.

Bardzo zachęcamy do codziennej modlitwy, szczególnie w naszych rodzinach zwłaszcza w dni świąteczne. W każdą niedzielę i święta jesteśmy też zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Mając szczególną miłości do Boga możemy we Mszy Świętej uczestniczyć częściej a nawet codziennie.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny. W tym roku świecę w cenie 20 zł. Ofiara ze sprzedaży świec przeznaczona jest na Caritas w naszej Diecezji i dla dzieci z naszej parafii. Świece można nabyć przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej.

Bardzo zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –”Modlitwa matek otwiera niebo”, oraz pytanie: „Czy mężczyzna się poddał?” W ”Gościu” (cena 8 zł).”św. Józefa – broń krzywdzonych”, „Wielki Post – Droga do wolności”. Mały Gość z modlitwą do św. Michała Archanioła - „Przepędź złego ducha”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które obawiają się przyjścia do kościoła.

19 marca 2022