Ogłoszenia parafialne 20.02.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00
* Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zwłaszcza w czwartki w czasie Adoracji
* Koniecznie znajdźmy czas w domu na Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na uczestnictwo we Mszy Św. w tygodniu czy Adorację czwartkową w intencji uproszenia pokoju dla świata i w naszej Ojczyźnie.
* We wtorek o godz. 16.30, w salce parafialnej, spotkanie Róży Różańcowej pw. Chrystusa Króla.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  7723 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4307 zł, w Mierzęcinie - 386zł, w Chomętowie - 505 zł,
w Słonowie - 526 zł. oraz ofiara złożona indywidulanie z racji cichej tacy – 2000 zł Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W styczniu na konto wpłynęło 1050 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary składane na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.

Bardzo zachęcamy do codziennej modlitwy, szczególnie w naszych rodzinach zwłaszcza w dni świąteczne. W każdą niedzielę i święta jesteśmy też zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Mając szczególną miłości do Boga możemy we Mszy Świętej uczestniczyć częściej a nawet codziennie.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – Papież Franciszek: „Proszę nigdy wojny” „Dzieci rozwodników” oraz dodatek „Dbaj o zdrowie”. W ”Gościu” (cena 8 zł). Benedykta XVI „List intymny” oraz „Sposób na depresję”. W nowym numerze „Miłujcie się” (8 zł) miedzy innymi „Ludzie, których miało nie być - historia osób, które żyją dzięki temu, że aborcja „nie udała się” oraz o dzieciach z zespołem Downa. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji.

19 lutego 2022