Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 r.

Zatroszczmy się o zachowanie polskich tradycji i zwyczajów podczas Wieczerzy Wigilijnej. Na stole wigilijnym zapalmy święcę Caritas albo inną, przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, odmówmy modlitwę i śpiewajmy kolędy.

Pamiętajmy też, że Chrystus obecny jest w każdym człowieku, w naszych bliskich i krewnych, szczególnie w ubogich i potrzebujących. Z tego powodu pojawiają się pod choinką dary i prezenty ofiarowane Chrystusowi, który jest obecny w naszych bliskich.

Bardzo prosimy parafian, aby przekazali swoim bliskim i znajomym - chociażby wysyłając świątecznego smsa  - pozdrowienia również od kapłanów z naszej parafii z błogosławieństwem i najlepszymi życzeniami – błogosławionych świąt Boże Narodzenia!

Dzięki harcerzom we wtorek na Roraty dotrze do nas Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie od środy w kruchcie kościoła będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej.

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy Wigilią w naszych domach z najbliższymi oraz w Liturgii Mszą Świętą Pasterską w Słonowie i Mierzęcinie o godz. 20.30 w Dobiegniewie i Chomętowie o godz. 22.00. Ofiara na tacę w czasie Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka

W sobotę - 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W drugi dzień świąt wspominamy męczeństwo św. Szczepana.

Za tydzień niedziela w oktawie Bożego Narodzenia – „Świętej Rodziny” oraz tradycyjnie ofiara na KUL. W tych dniach Msze Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

W drugi dzień świąt na Mszę Mszy Św. o godz. 10.00 szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne. Po Mszy Św. modlitwa przy żłóbku.

Okazja do spowiedzi w Dobiegniewie we wtorek i środę od 17.15 i po Mszy Św. W Mierzęcinie w poniedziałek od 17.00, w Chomętowie we wtorek od 17.00, w Słonowie w środę od 17.00 Pamiętajmy o modlitwie przed spowiedzią o rachunku sumienia i pozostałych warunkach dobrej spowiedzi.

Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami w naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

Kancelaria  parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Pilne sprawy po Mszach Św. w zakrystii.

W tym świątecznym czasie dzielmy się z bliskimi i potrzebującymi „chlebem”, dobrym słowem czy wyciągniętą ręką do zgody. Pomyślmy też o sąsiadach, zachęćmy ich do uczestnictwa w Eucharystii w naszych świątyniach  (z ograniczeniami) oraz za pośrednictwem transmisji w na stronie parafialnej – przekażmy te informacje bliskim mieszkającym poza Dobiegniewem.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  7448 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4080 zł, w Mierzęcinie - 2273 zł, Chomętowie - 442 zł, Słonowie - 653 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  W listopadzie na konto wpłynęło 2050 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Modlimy się za wszystkich Parafian, zwłaszcza za chorych i cierpiących. Prośmy też Miłosiernego Boga, aby zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Czekamy na Ciebie Boże Mocny”, modlitwa przed Wieczerzą Wigilijną oraz płyta CD z kolędami. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – O żołnierzach na granicy, o tym że nadszedł czas przebudzenia oraz dołączony śpiewnik kolędowy. Jest też nowy numer „Małego Gościa” z dostępem do nowych kolęd „Arki Noego” .W „Miłujcie się” - „Największe wydarzenie w historii świata” oraz przewodnik - jak się spowiadać?

Najlepsze życzenia składamy  jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

18 grudnia 2021